Kubilay Aktaş / Hikmet Atölyesi

Yazar by tarafından Aug 30, 2012 tarihinde Kişisel Gelişim

Kubilay Aktaş / Hikmet Atölyesi

Kubilay Aktaş’la Hikmet Atölyesi 

Hikmet Atölyesi, insanın kendisini tanımasını sağlayan bir eğitimdir.  Mutsuzlukların, kaygıların, boşlukların kaynaklarını tespit eder ve reçeteler sunar. Varlığa ve hadiselere bütüncül bir gözle bakmamızı sağlar. Bireyin kainatın içerisindeki konumunu belirler ve onu ağır yüklerden, streslerden arındırır, kalıcı bir ferahlık sağlar.

Hikmet Atölyesi arka planı olmayan bir teselli değildir. Aksine gerçeğin çıplak gözle bütün çarpıcılığıyla incelenmesidir. Hikmet atölyesinde gerçeğin çarpıcılığı zaman zaman incitse de, katılımcı bu durumdan memnun olur.

Eğitim 4 ay sürer. Bu süre içerisinde kişilere, eşyaya ve olaylara çaldığımız sahte boyalar dökülür. “İnsan hakikati” konusunda teknik bilgiler de edinirsiniz. Yorumlama pratiğiniz gelişir. Kendi hayatınızı da, başkalarının hayatlarını da derinden kritik edebilecek bir bakış açısı kazanırsınız.  Anlamsız gibi görünen ağır hadiseler karşısında doğru bir okuma tarzı edinirsiniz. Kendi yaşama üslubunuza doğru yol almaya başlarsınız. 4 ay yani 16 hafta süren eğitimin, 4 haftalık ücreti 150 TL’dir.

Hikmet ustalarının hayatları anlatılır, seçme eserlerden okumalar yapılır. Hikmetin sırları paylaşılır. Dostluklar kurulur. Sürekli düşünülür, hayal edilir, notlar düşülür.

Hikmet Atölyesi öğrencileri, hızlı hayat temposundan sıyrılıp, derin düşünce, derin algılama ve katmanlı görme kabiliyetlerini geliştirmek için her hafta bir araya gelirler.

Hikmet Atölyesinde, olayların, eşyaların, sembollerin özel dili çözülür.

Ders Konuları

  • Esma-ül Hüsna sistematiği ve şifa
  • Mutlak varlık kavramı
  • İbn-i Arabi ve Osho’ya göre varlık mertebeleri
  • Bütün yönleri ile birlik hakikati
  • Rüya ve sembol okuma
  • Holografik evren ve beyin
  • Yeni varlık algısı ve kuantum fiziği
  • Kadim bilgelik ve tasavvuf

Bu ay açılacak yeni sınıf için formu doldurunuz: www.jupiterdanisma.com/etkinlikler


KUBİLAY AKTAŞ 

1975 yılında Mersin’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Mersin’de, yükseköğrenimini Erzurum’da tamamladı. Metafiziğe ilgisi ilkokul yıllarında yaşadığı sıra dışı deneyimlerle başladı. Lise yıllarında daha da sıklaşan bu deneyimler onu dini konulara yönlendirdi. Bu alanda farklı kesimlerden birçok insanla tanıştı. Edindiği bilgilerle derin deneyimler kazandı.

Çeşitli vakıf, kuruluş ve kişilerden ‘Ruhsal Yetileri Geliştirme Teknikleri’ adı altında çok sayıda eğitim aldı. Bu eğitimleri ehl-i tasavvuf ve ehl-i hakikat kişilerle yaptığı istişareler sonucu ehl-i sünnet inancına uygun bir hale getirdi. Deneyimlerini ve hazırladığı programları ilk kez dinleyicileriyle paylaştı. On beş yıllık radyoculuk serüveninin ilk durağı olan Dadaş Radyo’yu sırasıyla, Moral Fm,Marmara Fm ve Bizim Radyo izledi.

Radyoya davet ettiği konuklarla Risale-i Nur merkezde olmak üzere tıp, felsefe, psikoloji, parapsikoloji, tasavvuf, tefsir, metafizik, fizik, biyoloji, kişisel gelişim, doğu öğretileri beden ve zihin sağlığı konulu programlar hazırladı, seminer ve konferanslar düzenledi.

Kitap çalışmaları ve belgesel nitelikli çalışmalarının yanı sıra seslendirme de yapan Aktaş, birçok prodüksiyon şirketinde danışmanlık hizmetinde bulundu.

Doğu öğretilerini ve metafiziği İslam Tasavvufu ile harmanlayıp yeni bir sentezle sunan yazar, birikimlerini pratik yaşamda etkin kullanmaya yönelik seminerlerde paylaşmaktadır. Yoğun talep üzerine 2008 yılından itibaren de düzenli olarak ders vermektedir.

Gizli Telkinle Kur’an Terapisi’ ve Dr. Hakan Yalman ile birlikte yazdıkları ‘Sözlerin ve Renklerin Gizemi’ adlı yayımlanmış iki kitabı bulunan Aktaş evli ve iki çocuk babasıdır.   

Araştırma Alanları: 

·       Dr. Hakan Yalman’la ‘Tamamlayıcı Tıp ve Kuantum Fiziği’ üzerine araştırmalar yaptı. 200 saate yakın ses kaydı vardır.

·       Taşkın Tuna ile ‘Sonsuz Uzaylar ve Paralel Evrenler’ üzerine dökümantasyon çalışması yaptı ve özel programlar hazırladı. 20 saate yakın ses kaydı vardır.

·       Dr. Mustafa Merter ile ‘Ben Ötesi Psikoloji’sine yönelik programlar hazırladı. Dökümanları ve 10 saatlik ses kaydı mevcuttur.

·       Metafizik araştırmacısı Doğan Ergün ile ‘Psişik Yetiler’ üzerine pratiğe yönelik özel çalışmalarda bulundu. Metafizik alemle ilgili belgesel nitelikli bir çalışma hazırladı ve piyasaya sundu. 30 saatlik ses kaydı bulunmaktadır.

·       Prof. Dr. Ahmet Maranki ile ‘Kozmik Bilim’ adı altında aura, feng shui, çakralar, renkler, kristaller, beyin kontrolü ve kozmik şifa gibi birçok konuda program hazırladı. 30 saate yakın ses kaydı vardır.

·       Cemalnur Sargut  ve Mehmet Genç ile birlikte ‘İslam Tasavvufu, Hz. İbn-i Arabi ve Hz. Mevlanâ’ üzerine çalıştı. Bir kitap çalışması ve 100 saate yakın ses kaydı bulunmaktadır.

·       Osho ve J. Krishnamurti’nin talebeleri ile ‘Derin Meditasyon, Beden ve Zihin Dengeleme’ üzerine çalışmalar yaptı.

 ·       Amrit Sangeet ile birlikte bir kitap çalışması vardır. ‘Bilinç ve Farkındalık’ üzerine ses kayıt çalışmaları ve araştırmaları devam etmektedir.

·       Üç yıl boyunca METAM’da (Metafizik Araştırma Merkezi) ‘Psişik Kavramlar’ üzerine çalıştı ve uygulamalara katıldı.

·       Bilgi Üniversitesi bünyesinde düzenlenen ‘Bilimsellik ve Mistisizm, Tao Kıao, Budha, Mytra, Gnostik Öğretiler, Zoroaster, Hermes, Orpeus, Yahudi, Hıristiyan ve İslam Tasavvufu ve Yoga Meditasyon’ eğitimleri aldı. Bu konularda ciddi dökümanlara sahiptir. 40 saatlik video ve ses kayıtları mevcuttur.

·       Hümeyra Tümay’dan ‘Reiki ve Feng Shui’ dersleri aldı.

Kişisel web sitesi: http://kubilayaktas.com/

Kişisel irtibat telefonu: 0 541 415 11 53

0 532 497 70 88 / 0 216 386 1039 / iletişim@JupiterDanisma.com